راه نظام جمهوری اسلامی بن‌ بست ندارد.... مقام معظم رهبری

IMAGE
IMAGE
اسکرول خبری متن و عک
سه شنبه, 18 اسفند 1394
                              بازدید مدیر شبکه بهداشت از نانوایی های شهرستان   بازدید مدیر ملی طرح پزشک خانواده... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور حماسی کانون بسیج جامعه پزشکی در یوم الله 22 بهمن
دوشنبه, 26 بهمن 1394
            حضور حماسی اعضای کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه شاندیز در راهپیمایی یوم... ادامه مطلب...

طرح مطالعه سلامت بهورزان در طرقبه شاندیز

 

آغاز اجرای طرح مطالعه سلامت بهورزان شهرستان طرقبه شاندیز

 

مرحله اجرایی طرح مطالعه سلامت بهورزان با استقرار تیم های عملیاتی و با شرکت بهورزان شاغل، در محل مرکز خدمات جامع سلامت شهید جمشیدیان طرقبه  آغاز شد.

دکتر فرید رضا صحی زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن حضور در جمع بهورزان و به همراه مسئول واحد گسترش شبکه و دیگر همکاران از مراحل اجرایی طرح بازدید بعمل آورد.

در طی این برنامه تعداد 34 نفر بهورز از 41 نفر بهورز که از قبل  اعلام آمادگی کرده بودند در سه گروه حضور خواهند داشت، بهورزان با مراجعه به تیم های عملیاتی مستقر در مرکز شهید جمشیدیان طرقبه (شامل پزشک، دندانپزشک و ثبات خدمات دندانپزشکی، پرستار مسئول ثبت نوار قلب، مراقب سلامت مسئول سنجش شاخص های آنتروپومتریک و فشارخون، متصدی پذیرش و IT، کارشناس تغذیه، تیم نمونه گیری خون و ادرار و نمونه ناخن از آزمایشگاه) تحت بررسی های سلامت قرار خواهند گرفت.

 دکتر صحی زاده بیان داشت : این طرح، یک مطالعه طولی با هدف بررسی و شناخت عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی، بیماریهای دستگاه گوارش، بیماریهای دستگاه کلیه، بیماریهای متابولیک، اختلالات بهداشت روان، بیماریهای عضلانی و اسکلتی، بیماریهای تنفسی، سرطانها و سوانح و حوادث است .

وی افزود : نتایج این مطالعه به شناخت عوامل خطر برای سلامت انسان ها کمک می کند و همچنین، میزان اثری که هر یک از عوامل خطر بر بیماری های ذکر شده و وضعیت سلامت بهورزان دارند را می سنجد. علاوه بر آن، این مطالعه می تواند به متخصصان در شناخت عواملی که اثرات  پیشگیری کنندگی بر بروز اختلالات سلامت دارند؛ یاری کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه شاندیز گفت : مطالعه حاضر، بزرگترین مطالعه ای است تاکنون در مورد سلامت دست اندرکاران سلامت جامعه انجام شده است در صورتی که در ارزیابی های تیم تحقیقاتی، مشکل سلامتی  که بهورز از قبل در مورد آن اطلاعی نداشته است؛ کشف شود، به وی اطلاع داده خواهد شد و راهنمایی های لازم برای این که بهترین خدمات را دریافت کنند؛ انجام خواهد شد.
 

بازديدكنندگان

امروز: 20
اين هفته: 20
هفته‌ي گذشته: 283
اين ماه: 509
ماه گذشته: 1400
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

اوقات شرعی